Načítání...
  |  
Uživatel:   Heslo:
  |  
...škola bez hranic...

Základní škola, Znojmo,
náměstí Republiky 9Sponzoři
 

 

Optika Hýblová

 

G-MEDA s.r.o.

Zřizovatel
Město Znojmo
www.znojmocity.cz
 
 
 

Aktuality

Úvod > Aktuality > Píše se o nás

Píše se o nás

Zveřejněno 7.5.2018 21:36 - Hana Šotkovská - Přečteno: 370×

Základní školu na náměstí Republiky čekají opravy a modernizace

Díky získané dotaci z fondu Evropské unie a spolufinancování ze strany města Znojma čeká Základní školu na náměstí Republiky rozsáhlá přestavba, při níž vzniknou nové učebny, zmodernizují se stávající a rozšíří se i celkové prostory školy. Náklady projektu se vyšplhaly na 44 milionů korun. „Z dotačního titulu putuje do školy 35 milionů korun, město investuje celkem 8, 9 milionů,“ říká starosta města Znojma Jan Grois. Částku schválili zastupitelé na mimořádném jednání, které se uskutečnilo v pondělí 9. dubna 2018.

„Investice do vzdělávání našich dětí jsou dlouhodobě prioritou radnice. Letos do školství půjde rekordní objem peněz, 118 milionů, spolufinancování tohoto projektu je nejvyšší položkou z něj, “ řekl starosta Grois po jednání.

Zastupitelé rozhodovali konkrétně o navýšení částky na spolufinancování, kterou město jako zřizovatel školy na realizaci projektu poskytne. Ta v roce 2016, kdy škola o dotaci žádala, a zastupitelstvo ji v této výši schválilo, činila 4 000 000 korun (10 % původních nákladů projektu), nyní je potřebná částka 8 900 000 korun, a to kvůli růstu cen ve stavebnictví. 

Základní škola na náměstí Republiky v rámci projektu zrekonstruuje odborné učebny a vybaví je nábytkem, pomůckami pro výuku cizích jazyků, přírodovědných předmětů a technických předmětů. Dále je v plánu zbudovat nové učebny pro žáky se specifickými poruchami učení v rámci inkluzivního vzdělávání, a to jak v budově školy, tak i v budově mateřské školy. Zároveň vznikne bezbariérové prostředí vhodné pro handicapované žáky. Projekt by měl být realizován do konce června 2019.

 

 

 

Stavební úpravy budovy školy na náměstí Republiky 15, kde ve dvou stávajících patrech sídlí školka, zahrnují půdní vestavbu, nástavbu nového patra a jeho propojení se sousední budovou základní školy (č.p. 14). Nově vzniklé prostory (půda a nástavba) budou sloužit pro základní školu.

 

Ze stránek  Města Znojma, 2.5. 2018

 
 
 

© Základní škola, Znojmo, náměstí Republiky 9
editor: editor@zsrepubliky.cz | správce: spravce@zsrepubliky.cz
webmaster: Ivo Pisařovic