Načítání...
  |  
Uživatel:   Heslo:
  |  
...škola bez hranic...

Základní škola, Znojmo,
náměstí Republiky 9Sponzoři
 
 
 
 
 

Františka Sokolová

 

Zřizovatel
Město Znojmo
www.znojmocity.cz
 
 
 

Aktuality

Úvod > Aktuality > Podrobný program zájezdu do Švýcarska

Podrobný program zájezdu do Švýcarska

Zveřejněno 27.1.2018 21:31 - Hana Šotkovská - Přečteno: 611×

Švýcarsko 
- země sýrů, čokolády a horských velikánů

 

Termín: 21.-26.5.18                      Cena: 6 600,

 

Pro toho, kdo ještě Švýcarsko nenavštívil, bude všechno překvapivé. Kontrast velehor s údolími, kde se po staletí zastavil čas. Vodopády a jezera, ale i malebná lidská sídla. Poznat Švýcarsko se neobejde bez toho, abyste ho navštívili.

 

Program:

1. den: - odjezd Znojmo cca 18.00, následuje tranzit přes Prahu, hraniční přechod Rozvadov

 (cca 23.00) a území Německa.

2.den: při noční jízdě se zastavíme v Lichtenštejnském knížectví ve Vaduzu (cca 06.30) . Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Shlédneme osvětlený symbol města - Vaduzský zámek (dříve středověký hrad) postavený na skále nad obcí. Další tranzitní zastávkou, která jistě všechny probudí, budou Rýnské vodopády (cca 9.00). Ohromné masy valících vod jsou skutečným emočním zážitkem. Největší v Evropě, síla ohromné spousty vody, to vše je nezapomenutelný zážitek. V dopoledních hodinách se zastavíme v Bernu.  Zde si prohlédneme historické centrum, radnici, katedrálu Munster a jistě se nám bude líbit tradiční květinová výzdoba. Město je proslavené také čokoládou Toblerone, a tak první suvenýr může být Váš. Odpoledne se vydáme na závěrečnou cestu tohoto dne a při ní se zastavíme v městečku Yvoire. Malebné městečko na břehu jezera, zbytky starověkého opevnění, zahradní labyrint, přístav, vše upravené, to byl mnohokrát důvod, aby Yvoire bylo vyhlášeno „vesnicí roku“ na pobřeží. Večer se ubytujeme v hotelu F1  v okolí Ženevského jezera.

3. den: - tento den se vypravíme brzy ráno na cestu kolem Ženevského jezera a pro nás to bude i to pravé místo na snídani v autobusu. Po další zastávce v Montreux navštívíme nejznámější hrad Švýcarska  Chateau du Chillon.  Další zastávkou bude návštěva sýrárny u vesničky Gruyéres, kde se zastavil čas. V sousedství vesnice Broc se při exkurzi v čokoládovně dozvíme něco o výrobě čokolády a můžeme koupit sladký suvenýr. Při cestě zpět se zastavíme v centru Ženevy. Prvně se rozhlédneme po tomto kosmopolitním městě. O dojmy a překvapení nebude nouze. Neuvěřitelná výška 130 m vysoké fontány ve vodách ženevského jezera (symbolu Ženevy) bude jedním z prvních překvapení. Na nábřeží si připomeneme Alžbětu Rakouskou, zvanou Sissi, která zde byla zavražděna. Čas zbude na procházku po promenádě a případně k posezení v některém z mnoha parků, kterými se Ženeva chlubí. Večer nás již čeká ubytování na známém místě a před odchodem na pokoj se v autobusu navečeříme.

4. den: Švýcarsko to jsou hory a ty vynechat nesmíme. Ráno, po snídani v hotelové restauraci,  se vydáme do prostředí horských velikánů. Nejdříve se zastavíme se v městečku Thun. Zde v tomto krásném městečku si prohlédneme malý kaplový most jako v Luzernu, zaujme nás krásná ledovcová řeka a hrad. Cílem naší cesty bude Interlaken, který leží v oblasti „čtyřtisícovek“(Eiger, Jungfrau). Interlaken je velmi oblíbené turistické středisko. Nachází se na naplaveninách mezi jezery Thun a Brienz. Uprostřed města nás přivítá velký park, kde si můžeme vychutnat pohledy na vrcholky hor, mimo jiné na ledový vrcholek Jungfrau. Velkým lákadlem Interlakenu a současně jeho největší a nejnovější atrakcí je tzv. Mystery World na okraji města. Založil jej švýcarský spisovatel a badatel Erich von Däniken na místě starého vojenského letiště a jedná se o tematický park s několika pavilony, v nichž se seznámíme se záhadami lidské historie. Uvidíte tu kruhy v obilí, dozvíte se informace o Mayích a jejich tajemném kalendáři, evropských megalitických stavbách, pyramidách či o osídlování vesmíru. V místě plném zábavy a záhad strávíme zhruba 3 hodiny a k večeru se vydáme na zpáteční cestu, ubytujeme se na stejném místě a opět se před spaním navečeříme v autobusu.

 5. den: -po snídani v hotelové restauraci nás čeká den plný poznání a cesta zpět domů. Navštívíme Luzern, město na Vierwaldstättském jezeře. Překrásné panorama okolních hor v čele s horami Pilatus (2129 m) a Rigi (1798 m) jen podtrhuje malebnost Luzernu. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely, znázorňujícími důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů, to vše bude náplní dnešního dne.

6.den: návrat do Znojma v ranních  hodinách (cca 06.00).

Cena zahrnuje:

- dopravu luxusním nadstandardně vybaveným autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS). Autobus je vybaven dotykovými obrazovkami na každém sedadle. Ty umožňují výběr z více než 1000 hudebních skladeb, 60 filmů, dovedou zobrazit navigaci a silnici očima řidiče. Rodiče obdrží kód autobusu a na internetu mohou sledovat pohyb autobusu v průběhu cesty nebo např. příjezdu.  

- služby profesionálního průvodce                                                        

- 3x ubytování v třílůžkových pokojích v hotelu F1

- 2x snídaně na hotelu, 1 x snídaně v busu /sladké pečivo, studený nápoj/

- 2 x večeře v busu /teplé párky, pečivo, kečup, hořčice a čaj + hovězí nebo kuřecí nudlová polévka/

- vstupné Čokoládovna včetně ochutnávky, Rýnské vodopády, sýrárna La Maison du Gruyère

- pojištění CK pro případ úpadku

- příplatek za komplexní cestovní pojištění (zdravotní, úrazové, storno, odpovědnost za škody, zavazadla  35,- Kč na osobu/den)

- vstupné Mystery park v Interlaken 500,- /os.

 

 
 

 

 

 

 

Cena nezahrnuje:

- jídlo po celý druhý den, obědy, poslední večeři

 

Zálohu 3 000,-Kč vybíráme do 12. února 2018,

zbývající 3 600,- Kč do 6. dubna 2018!:

 

 

Servis v autobusu:

*        Občerstvení:  Mattoni perlivá, Mattoni s příchutí, káva, čokoláda, čaj, polévka, dostatek teplé vody na zalévání vlastních pokrmů

 

Nahoru

 
 
 

© Základní škola, Znojmo, náměstí Republiky 9
editor: editor@zsrepubliky.cz | správce: spravce@zsrepubliky.cz
webmaster: Ivo Pisařovic