Načítání...
  |  
Uživatel:   Heslo:
  |  
...škola bez hranic...

Základní škola, Znojmo,
náměstí Republiky 9Sponzoři
 

 

Optika Hýblová

 

G-MEDA s.r.o.

Zřizovatel
Město Znojmo
www.znojmocity.cz
 
 
 

Školní jídelna

Kontakt 

  • tel.: 515 226 349
  • e-mail: skolni.jidelna@zsrepubliky.cz

 

Informace

Školní jídelna byla rozsáhle rekonstruovaná v měsíci červenci a srpnu roku 2003. § 105 odst. 1 Zákona 107/2001 Sb. ukládal povinnost provést úpravy dané touto vyhláškou do 1. 7. 2003. Ve školní jídelně byly zrekonstruovány veškeré rozvody vody, plynu a elektřiny. Byly provedeny stavební úpravy, vyměněna okna v celém areálu školní kuchyně. Také byl přistaven nový skladový prostor, následně vybavený dvěma vestavěnými chladícími boxy. V kuchyni byla vybudovaná nová klimatizace a zároveň byla vybavena novými kuchyňskými stroji, spotřebiči a nerezovým nábytkem. Byla zřízena denní místnost pro kuchařky, rekonstruována šatna a sociální zařízení. V návaznosti na opravu kuchyně se podařilo stavební úpravou zvětšit jídelnu, kterou prosvětlila nová dlažba a nový nábytek.

Školní jídelna splňuje požadavky Vyhlášky 137/ 2004 Sb. Tato vyhláška byla novelizována Vyhláškou 602/ 2006 Sb., která je v platnosti od 1.1.2007.
V současné době školní jídelna připravuje 490 obědů. Od 5. ročníku si mohou strávníci vybírat ze dvou druhů jídel. K výběru jídel slouží objednávkový box, který strávník ovládá čipem nebo laminátovou kartou. Kartou a čipem je žák také povinen se prokázat u výdejního okénka. Cena karty je 30 Kč a cena čipu 115 Kč. V současné době je cena obědů určena:
 
 

6 až 10 let

22 Kč

11 až 14 let

24 Kč

nad 14 let 26 Kč

 

Platit obědy je v jídelně umožněno hotově předem. Z běžného účtu souhlasem k inkasu se hradí platby vždy k 22. dni v měsíci, zálohově na následující měsíc. Doba výdeje obědů je stanovena od 11.00 hod. do 14.00 hod, není-li uvedeno jinak. Pracovní doba pracovnic školní jídelny je od 6.00 hod. do 14.30 hod.

 

vedoucí školní jídelny: Stanislavová Jana
kuchařky: Doležalová Miroslava
Ďurišková Milada
Imrichová Marcela
Macáková Lenka
Němcová Jana
Svobodová Jana

 

Zasloužený certifikát Zdravá školní jídelna získala Základní škola Znojmo náměstí Republiky a je tak první základní školou ve Znojmě a okolí, která se chlubí tímto titulem.

Školní jídelna na náměstí Republiky vaří z kvalitních surovin mnoho nových pokrmů. Zařazuje také nové a méně tradiční suroviny, na výběr mají děti ze dvou jídel a v obou nabídkách plní Nutriční doporučení ministerstva zdravotnictví. Škola musela postupně splnit 10 kritérií, mezi která patří například omezení používání dochucovadel, vaření převážně z čerstvých surovin, veřejná dostupnost jídelníčku, každodenní nabídka neslazených nápojů, ale i vhodné, příjemné a podnětné prostředí jídelny. Jelikož škola splnila všechna kritéria, je první školní jídelnou na okrese Znojmo, která získala certifikát Zdravá školní jídelna. 
 
Škola vytvořila pro své žáky nástěnku před jídelnou, kde se mohou dozvědět informace o surovinách používaných v jejich jídelníčku, žáci se pak podíleli na celoroční výzdobě jídelny. Školní jídelna vypsala anketu na nejoblíbenější jídla žáků a pedagogové po celý rok probírali ve vyučování témata zdravého stravování. 
 
Do projektu Zdravá školní jídelna se přihlásily školní jídelny z celé republiky, několik je jich z Jihomoravského kraje, ale jen jedna z okresu Znojmo. Jde o již zmíněnou Základní školu náměstí Republiky, která je vlajkovou lodí tohoto projektu na okrese Znojmo.
 
 
 

Zdravá školní jídelna

Naše jídelna se ve školním roce 2015/16 přihlásila jako jedna z třiceti osmi jídelen v České republice do projektu Zdravá školní jídelna. Projekt vznikl na podporu školního stravování, které má v naší zemi tradici trvající již několik desítek let. Tým projektu tvoří odborníci na výživu a přední hygienici. Prostřednictvím jejich informací, rad a zkušeností můžeme docílit toho, aby naše děti dostávaly nutričně hodnotnou, vyváženou a pestrou stravu.
 
Pro rodiče je školní stravování neocenitelnou službou, protože vědí, že je o jejich děti dobře postaráno. Od zavedení školního stravování se ale doba podstatně změnila. Rodiče se stále více zajímají o to, za co vydávají své peníze a chtějí pro své děti jen to nejlepší, stejně tak jako zaměstnankyně naší školní jídelny. Právě ony dbají na to, aby se naši žáci stravovali kvalitně a zdravě.
Více informací na: www.zdravaskolnijidelna.cz
 
Zdravější stravování v jídelnách & zdravější děti
 
Výzkumy mluví jasně. Děti, které se stravují ve škole, méně často trpí nadváhou a obezitou. Jídelny navíc ovlivňují jejich chutě a návyky. Chceme zdravější dospělé? Naučme je zdravě jíst už v dětství.

 

 
 
 

© Základní škola, Znojmo, náměstí Republiky 9
editor: editor@zsrepubliky.cz | správce: spravce@zsrepubliky.cz
webmaster: Ivo Pisařovic