Škola Pěvecký sbor Libohlásek

Pěvecký sbor Libohlásek

Dětský pěvecký sbor Libohlásek působí při Základní škole, Znojmo, náměstí Republiky 9 od roku 1993. Za celou dobu své existence prošly jeho řadami stovky zpěváků a zpěvaček.

V repertoáru sboru najdete nejčastěji populární písně z dětských pohádek, filmů, muzikálů, ale i z ostatních hudebních žánrů.

Libohlásek tradičně vystupuje na kulturních akcích pořádaných školou, Městem Znojmem i jinými organizacemi. Ve spolupráci s hudební školou Yamaha každoročně připravuje vánoční koncert pro rodiče a příznivce sboru. V rámci adventních a předvánočních koncertů měly děti z Libohlásku možnost zazpívat si s mnoha zajímavými osobnostmi hudební scény – Martino Hammerle – Bortolottim, Pavlem Vítkem, Bohoušem Josefem, Martinem Chodůrem, Stanislavem Hložkem, Petrem Kolářem, Petrem Kotvaldem, Josefem Vágnerem a v roce 2022 se zpěvákem Ondřejem Rumlem. Jako hosta svých koncertů si náš sbor opakovaně přizval i Petr Bende.

Jako odměnu za dobře odvedenou práci připravujeme každoročně za podpory Města Znojma pro členy sboru návštěvu muzikálu na hudební scéně Městského divadla v Brně.

Pokud je pro Vaše dítě zpěv radost a nebojí se tuto radost rozdávat i dál, nabízíme mu místo ve svých řadách. Přijímáme žáky z naší školy od 2. -  9. ročníku. Pravidelně se scházíme v pondělí od 13.00 – 14.30 hodin.