Rodiče Stanovení kritérií pro přijetí dětí do 1. ročníku

Stanovení kritérií pro přijetí dětí do 1. ročníku

Ředitel Základní školy, Znojmo, náměstí Republiky 9 v souladu s ustanovením § 36 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)vydává tuto směrnici:

S t a n o v e n í   k r i t é r i í
pro přijetí dětí do 1. ročníku základní školy

Tato směrnice stanoví kritéria pro přijetí dětí k základnímu vzdělávání na Základní škole, Znojmo, náměstí Republiky 9. Směrnice je platná od 27. února 2024.

V rámci přijímacího řízení lze přijmout k docházce do 1. ročníku základní školy pouze takový počet dětí, který odpovídá počtu volných míst dvou tříd 1. ročníku (maximální počet 56 žáků).

Pokud celkový počet žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání nepřekročí počet volných míst pro přijetí, rozhodne ředitel školy o přijetí přihlášených žáků s ohledem na žádosti o odklad školní docházky.

Pokud celkový počet žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání překročí počet volných míst pro přijetí do 1. ročníku, rozhodne ředitel školy o přijetí nebo nepřijetí dítěte na základě níže stanovených kritérií.

Přednostně budou přijímáni žáci:

1. s místem trvalého pobytu ve spádové oblasti – školském obvodu Základní školy, Znojmo, náměstí Republiky 9
2. mimo školský obvod, kteří mají trvalé bydliště v obci Znojmo
3. s trvalým pobytem mimo obec Znojmo

V rámci jednotlivých kritérií budou platit následující hlediska:
1. žáci, kteří mají ve škole staršího sourozence
2. los

V případě, že by přijetím všech zapsaných žáků byla překročena kapacita přijímaných žáků (kapacita školy), rozhodne ředitel školy o přijetí uchazečů losem.

Losování z registračních čísel uchazečů, která byla dětem přidělena při zápisu, provede ředitel školy za přítomnosti zákonných zástupců, člena vedení školy a člena školské rady. O průběhu losování bude pořízen zápis.

Pro žáky, kteří měli ve školním roce 2023/2024 odklad povinné školní docházky, platí stejná kritéria.

Ve Znojmě dne 26. února 2024                                                                        Mgr. Jiří Šmahaj, ředitel školy  v.r.