Rodiče Kritéria pro přijímání žáků do 6. ročníku

Kritéria pro přijímání žáků do 6. ročníku základní školy pro školní rok 2023/2024

V souladu s § 164 odst. 1, písm. a) a v souladu s § 165 odst. 1, písm. a) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, stanovil ředitel školy níže uvedená kritéria pro přijímání (přestup) žáků do 6. ročníku Základní školy, Znojmo, náměstí Republiky 9. Žáci budou přijímáni na základě písemné žádosti zákonných zástupců, která musí být škole doručena osobně, poštou nebo e-mailem.

Ve školním roce 2023/2024 budou otevřeny tři třídy 6. ročníku (90 žáků):

  • 58 žáků ze současného 5. ročníku naší školy
  • 32 nově přijímaných (přestupujících) žáků

 Žádostí o přijetí (přestup) žáka do 6. ročníku základní školy budou přijímány od 3. října 2022 do 21. října 2022. Dle níže uvedených kritérií bude přijato 30 žáků. Pokud nebude počet naplněn, budou další žáci po tomto datu přijati dle pořadí podaných žádostí.

 Přednostně budou přijímáni žáci:

  1. s místem trvalého pobytu ve spádové oblasti – školském obvodu Základní školy, Znojmo, náměstí Republiky 9,
  2. mimo školský obvod, jejichž sourozenec je žákem Základní školy, Znojmo, náměstí Republiky 9,
  3. mimo školský obvod.

V případě rovnosti kritéria se rozhodne losováním.

Losování provede ředitel školy za přítomnosti člena vedení školy a člena školské rady.

 O průběhu losování bude pořízen zápis.

JÍDELNA
28.11. Pondělí
Srybářská bašta pomazánka, chléb, zelenina (1/1,4,7)
Ppolévka čočková (1/1,9)
1sekaná pečeně, vařený brambor s máslem, salát (1/1,3,7)
2rýžový nákyp s ovocem, jablko (3,7)
AKTUÁLNĚ
28.11. 13.20: Prezentace ročníkových prací - 9. A
28.11. 8.00: Planetárium Brno - 5. AB
29.11. 8.15: Knihovna 5. B
29.11. 8.55 - 11.40: Preventivní program: Třída jako tým - 5. A
29.11. 10.15: Knihovna 4. A
29.11. 13.20: Prezentace ročníkových prací - 9. B
30.11. Odeslání přihlášek na střední školy s uměleckým zaměřením
30.11. 8.15: Knihovna 2. B
30.11. 8.45 - 9.30: Plavání 3. A, 4. A
30.11. 10.15: Knihovna 2. A
30.11. 11.00 - 11.45: Plavání 3. B, 4. B
30.11. 11.45 - 12.30: Plavání 5. A, 5. B
30.11. 13.20: Prezentace ročníkových prací - 9. C
30.11. 8.00-12.00: Okresní kolo - florbal - starší žáci
01.12. 8.15: Knihovna 4. B
01.12. 10.15: Knihovna 3. B
01.12. 17.00: Kavárna s rodiči: Ekonomika domácnosti, hospodaření v krizové situaci
02.12. 8.00 - 10.00: Projektový den 1. A (cvičná kuchyň)
02.12. 8.15: Knihovna 5. A
02.12. 8.55 - 11.40: Preventivní program: Třída jako tým - 8. C
02.12. 10.00 - 12.00: Projektový den 1. B (cvičná kuchyň)
02.12. 11.00: Knihovna 3. A
NAŠI SPONZOŘI

Optika Hýblová

G-MEDA s.r.o.

více fotek: Škola / Fotogalerie
více fotek: Škola / Fotogalerie