Družina Základní informace

Základní informace

Školní družina slouží výchově, vzdělávání, rekreační, sportovní a zájmové činnosti žáků v době mimo vyučování. Poskytuje přednostně zájmové vzdělávání 1. - 5. ročníku. K pravidelné denní docházce lze přijímat i žáky druhého stupně základní školy.
Vzdělávací program školní družiny navazuje na školní vzdělávací program školy, nabízí dětem zájmové, vzdělávací a spontánní činnosti.
Výchovnými cíli družiny jsou dobré mezilidské vztahy, citlivý přístup k přírodě a místu, ve kterém žijeme. Učíme děti chránit nejen své zdraví, ale vedeme je i k otevřené komunikaci, rozvíjíme jejich schopnost spolupracovat a respektovat druhého, působíme v oblasti prevence rizikového chování a při všech činnostech dbáme na bezpečnost.
Ve školní družině probíhá i pestrá nabídka zájmových činností ve známém prostředí, které dává dětem pocit bezpečí - nabízíme jim rukodělné práce, vaření, logopedickou prevenci, návštěvu plavání, bruslení, turitické vycházky, atd..
Pořádáme pro ně různé akce jako je např. karneval, sportovní odpoledne, pálení čarodějnic, mikulášská diskotéka a jiné.

Provoz školní družiny je od 6.00 do 17.00 hodin:
- ranní družina            6.00 -   7.40 hodin
- odpolední družina  11.40 - 17.00 hodin

Do ranní družiny chodí děti nejpozději do 7.30 hodin. Přijdou-li později, musí počkat před vchodem do budovy školy. Z ranní družiny doprovází malé děti do jejich kmenové třídy paní vychovatelka. Po vyučování si je opět přebírá od třídní učitelky / třídního učitlele  a odchází společně do jídelny na oběd.

Vyzvedávání, uvolnění dětí mimo dobu uvedenou na přihlášce:
Omluvenka ze školní družiny musí být předložena předem v písemném formě s uvedením celého jména a příjmení žáka, data vyzvednutí / uvolnění, hodiny, zda jde sám nebo v doprovodu, jména a příjmení doprovodu a podpisem zákonných zástupců. Omluvenka se předává pouze paní vychovatelce (ne třídní učitelce / třídnímu učiteli). Na základě telefonické žádosti nemůže být žák uvolněn ze školní družiny.

Den otevřených dveří
Srdečně zveme všechny rodiče, bývalé žáky, přátele školy na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 21. března v době od 14.00 - 17.00 hodin.
25.02. Škola v přírodě 4., 5. ročník
26.02. Škola v přírodě 4., 5. ročník