Družina Základní informace

Základní informace

Školní družina slouží výchově, vzdělávání, rekreační, sportovní a zájmové činnosti žáků v době mimo vyučování. Poskytuje přednostně zájmové vzdělávání 1. - 5. ročníku. K pravidelné denní docházce lze přijímat i žáky druhého stupně základní školy.
Vzdělávací program školní družiny navazuje na školní vzdělávací program školy, nabízí dětem zájmové, vzdělávací a spontánní činnosti.
Výchovnými cíli družiny jsou dobré mezilidské vztahy, citlivý přístup k přírodě a místu, ve kterém žijeme. Učíme děti chránit nejen své zdraví, ale vedeme je i k otevřené komunikaci, rozvíjíme jejich schopnost spolupracovat a respektovat druhého, působíme v oblasti prevence rizikového chování a při všech činnostech dbáme na bezpečnost.
Ve školní družině probíhá i pestrá nabídka zájmových činností ve známém prostředí, které dává dětem pocit bezpečí - nabízíme jim rukodělné práce, vaření, logopedickou prevenci, návštěvu plavání, bruslení, turitické vycházky, atd..
Pořádáme pro ně různé akce jako je např. karneval, sportovní odpoledne, pálení čarodějnic, mikulášská besídka a jiné.

Provoz školní družiny je od 6.00 do 17.00 hodin:
- ranní družina            6.00 -   7.40 hodin
- odpolední družina  11.40 - 17.00 hodin

Do ranní družiny chodí děti nejpozději do 7.30 hodin. Přijdou-li později, musí počkat před vchodem do budovy školy. Z ranní družiny doprovází malé děti do jejich kmenové třídy paní vychovatelka. Po vyučování si je opět přebírá od třídní učitelky / třídního učitlele  a odchází společně do jídelny na oběd.

Vyzvedávání, uvolnění dětí mimo dobu uvedenou na přihlášce:
Omluvenka ze školní družiny musí být předložena předem v písemném formě s uvedením celého jména a příjmení žáka, data vyzvednutí / uvolnění, hodiny, zda jde sám nebo v doprovodu, jména a příjmení doprovodu a podpisem zákonných zástupců. Omluvenka se předává pouze paní vychovatelce (ne třídní učitelce / třídnímu učiteli). Na základě telefonické žádosti nemůže být žák uvolněn ze školní družiny.