Jídelna Zdravá školní jídelna

Zdravá školní jídelna
Personál školní jídelny chápe význam zdravé stravy. Dbá na to, aby strava dětí byla pestrá. Učí děti milovat zeleninu a ovoce, jíst bílé jogurty, pít vodu.
Zapojil se do programu Státního zdravotního ústavu Zdravá školní jídelna a získal certifikát, který spočívá v naplňování deseti základních kritérií. Program je garantován Misterstvem zdravotnictví ČR.
Naše zdravá školní jídelna vaří z kvalitních, převážně čerstvých surovin. Do jídelníčku zařazuje i méně tradiční suroviny, omezila používání dochucovadel. Nabízený jídelníček plní Nutriční doporučení ministerstva zdravotnictví.

10 kritérií zdravé školní jídelny:
  1. Z pyramidy na talíř – jednoduché zásady správné výživy v praxi
  2. Pestrý jídelní lístek s každodenní nabídkou neslazených nápojů (sestavený dle Nutričního doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR ke spotřebnímu koši)
  3. Správné a bezchybné vedení spotřebního koše
  4. Čerstvé a sezónní potraviny jsou základem pokrmů
  5. Střídmé solení s ohledem na dětského strávníka
  6. Omezení používání dochucovadel a instantních dehydratovaných směsí
  7. Podpora národních tradic a regionálních zvyklostí, seznamování s mezinárodní kuchyní
  8. Pravidelné vzdělávání personálu školní jídelny
  9. Zvyšování výživové gramotnosti a podpora správných stravovacích návyků dětí