Škola Výuka cizích jazyků

Výuka cizích jazyků

Podpora jazykového vzdělávání patří k dlouhodobým cílům, prioritám školy. V souladu se vzdělávací koncepcí Evropské unie chceme našim žákům umožnit, aby si vedle mateřského jazyka osvojili i dva cizí jazyky.

Cizí jazyk (anglický jazyk) vyučujeme od druhého ročníku, ale žáci si jej mohou již v 1. ročníku zvolit v podobě volnočasového jazykového kroužku. Od 6. ročníku otvíráme v ročníku jednu třídu s rozšířenou výukou jazyků, kdy se žáci současně učí souběžně dva cizí jazyky - anglický a německý jazyk v časové dotaci 3 hodiny týdně. Žákům ze všeobecně zaměřených tříd nabízíme druhý cizí jazyk od 7. ročníku, kdy si mohou zvolit z nabídky školy německý nebo španělský jazyk.

Žáci 9. ročníku se mohou přihlásit ke složení jazykové zkoušky CAMBRIDGE.