Škola Charakteristika školy

Charakteristika školy

Základní škola, Znojmo, náměstí Republiky 9 je úplná škola. Její předmět činnosti je vymezen příslušnými ustanoveními zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a prováděcími předpisy k němu ve znění pozdějších předpisů.

Hlavním cílem organizace je poskytování školního vzdělávání (výuky) a výchovy včetně možnosti školního stravování žáků v době jejich pobytu ve škole. Výchovně vzdělávací proces probíhá ve čtyřech budovách:

• náměstí Republiky 9
  • náměstí Republiky 14
  • náměstí Republiky 15
  • Městský park 917.

Vyučování je realizováno podle školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání „Škola bez hranic“, který vypracovali pedagogičtí pracovníci školy v návaznosti na Rámcový vzdělávací program MŠMT.

Součástí školy je školní družina a školní jídelna. Kapacita školy je 660 žáků.

Při škole pracuje:

• školská rada