Letní putování s Kryštofem Kolumbem - lodní deník - 3. den

Výcvik lodních kuchařů, honba za pokladem a plnění lodní pokladny

Píše se 18. srpen léta Páně 2021. Na lodi vypuká panika! Lodní kuchař Krkovička se při poslední plavbě zamiloval a odplul za svou vyvolenou na ostrov Martinik. Posádka se neustále ptala: "Kdo bude vařit? Kdo se postará o to, aby všichni měli plná břicha?". Lodní kapitán Kotvička, zachoval chladnou hlavu a vybral několik členů lodní posádky, kteří podstoupili výcvik lodních kuchařů a ujali se lodní kuchyně. A vyšlo to! Několik z vybraných adeptů v sobě nalezlo buňky kuchtění a směle se pustilo do práce v lodní kuchyni. Vzpoura na lodi zažehnána!
Zbytek posádky dostal rozkaz naplnit lodní pokladnu. A zadařilo se! Po vypluntí hned na Cookových ostrovech objevili dávno zapomenutý poklad. A posádka je v balíku!