Testování a provoz školy od 1. září vzhledem ke COVID-19

Základní pravidla pro prezenční výuku od 1. září 2021

Testování:

• Plošné screeningové testování antigenními testy bude na základě nařízení MŠMT provedeno ve dnech 1., 6. a 9. září 2021 (u žáků 1. AB bude první samotest na základě rozhodnutí ředitele školy proveden 2. září)
  • Žáci se budou testovat ihned po příchodu do školy v kmenové učebně pod dohledem třídního učitele
  • Přítomnost zákonných zástupců je povolena u žáků 1. – 3. ročníku I. stupně ZŠ
  • Žáci, kteří nebudou přítomni na testování ve stanovených termínech, se podrobí testování ihned po příchodu do školy (na vrátnici hlavní budovy školy)

Typ antigenních testů: neinvazivní antigenní testy pro samoodběr - test GENRUI

Kdo se nemusí testovat:

• Žáci, kteří mají 14 dnů po plně dokončeném očkování (nutné potvrzení)
  • Žáci, kteří v uplynulých 180 dnech od prvního pozitivního testu prodělali onemocnění COVID-19 (nutné potvrzení)
  • Žáci, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě

Účast na prezenční výuce při odmítnutí testování:

• Je možná – za dodržení podmínek Ministerstva zdravotnictví, tedy použití ochrany nosu a dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole (tedy včetně samotné výuky)
  • Žákům není umožněno cvičit a zpívat ve vnitřních prostorech, mají zvláštní pravidla při konzumaci potravin, nápojů a pokrmů (odstup 1,5 m od ostatních žáků)
  • Žáci, jejichž zákonní zástupci odmítnou testování, nejsou automaticky omluveni z výuky – žák musí být řádně omluven zákonným zástupcem dle školního řádu

Ochrana dýchacích cest – „roušky“:

• Před vstupem do budovy školy si žák nasazuje ochranu nosu a úst (respirátor, ochranný prostředek splňující normy Ministerstva zdravotnictví) a nosí ji ve společných prostorech školy (chodby, toalety)
  • Při výuce žáci nemají povinnost mít nasazenu „roušku“ (vyjma žáků, jejichž zákonní zástupci odmítli testování)

Dle manuálu MŠMT ze dne 17. srpna 2021 bude provedeno plošné screeningové testování v uvedených termínech a na základě výsledů bude rozhodnuto o další organizaci školního roku z hlediska testování a nošení ochrany nosu a úst – v případě dalšího testování či jiných opatřeních budete neprodleně informováni.

Mgr. Jiří šmahaj, ř. š.