Informace k zahájení školního roku

Zahájení školního roku proběhne ve středu 1. září 2021 v 8.00 hodin. Žáci mohou do školy přicházet od 7.30 hodin, vezmou si s sebou přezůvky, psací potřeby, tašku na pomůcky. Noví žáci budou po vstupu do budovy školy odvedeni do tříd zaměstnanci školy.

Konec vyučování bude 1. září následovný:

• 1. ročník dle TU,
  • 2. – 5. ročník 9.20 hodin,
  • 6. – 7. ročník 9.30 hodin,
  • 8. – 9. ročník 9.40 hodin.

Informace k testování a povinné ochraně nosu a úst („roušky“):

Testování: 1., 6. a 9. září - středa, pondělí, čtvrtek – ihned po příchodu dítěte do školy nebo ranní družiny. Žáci 1. ročníku mají první testování ve čtvrtek 2. září.

Kdo se nemusí testovat?

• Žáci, kteří mají 14 dnů po plně dokončeném očkování (nutné potvrzení).
  • Žáci, kteří v uplynulých 180 dnech od prvního pozitivního testu prodělali onemocnění COVID-19 (nutné potvrzení).
  • Žáci, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

!! Nestačí čestné prohlášení zákonných zástupců !!

Kde se bude testovat?

• Testování proběhne v kmenových učebnách každé jednotlivé třídy

Přítomnost zákonných zástupců:

• Je možná pouze u žáků 1. – 3. ročníku

Účast na prezenční výuce při odmítnutí testování:

• Je možná – za dodržení podmínek Ministerstva zdravotnictví, tedy použití ochrany nosu a dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole (včetně samotné výuky).
  • Žákům není umožněno cvičit a zpívat ve vnitřních prostorech, mají zvláštní pravidla při konzumaci potravin, nápojů a pokrmů (odstup 1,5 m od ostatních žáků).
  • Žáci, jejichž zákonní zástupci odmítnou testování, nejsou automaticky omluveni z výuky – žák musí být řádně omluven zákonným zástupcem dle školního řádu.

Typ testu:

Testování vlastními testy:

JE MOŽNÉ – oficiální originálně zabalené testy

Co dělat, když žák přijde později, případně další den:

Ihned po příchodu do školy bude testován – testování žáků pozdně příchozích a žáků, kteří v den testování chyběli, směřujte na vrátnici hlavní budovy školy.

Ochrana dýchacích cest – „roušky“:

• Před vstupem do budovy školy si žák nasazuje ochranu nosu a úst (respirátor, ochranný prostředek splňující normy Ministerstva zdravotnictví ČR) a nosí ji ve společných prostorech školy (chodby, toalety, …).
  • Při výuce žáci nemají povinnost mít nasazenu „roušku“ (vyjma žáků, jejichž zákonní zástupci odmítli testování).

Konec vyučování v dalších dnech:

Čtvrtek 2. září: 1. ročník v 9.40 hodin, 2. - 9. ročník dle rozvrhu

Pátek 3. září: 1. ročník v 10.45 hodin, 2. - 9. ročník dle rozvrhu

Mgr. Jiří Šmahaj, ředitel školy

26.04. 8.00 - 13.30: Nácvik žáků 9. ročníku - Taneční večer - Práče
26.04. 19.30: Taneční večer sdružení rodičů
29.04. 8.00: McDonald´s Cup (1. - 3. ročník)
29.04. 8.15: Návštěva knihovny 1. A