09.09.
Adaptační den pro naše šesťáky

Vzájemné poznávání, společné zážitky, zdravé soutěžení. To vše jsme v úterý 7. září nabídli žákům šestých tříd. Poslední červnový den opustili třídy na I. stupni ve svých školách a první zářijový den vytvořili v naší škole nová společenství, která spolu budou sdílet až do deváté třídy. Aby se lépe poznali a naladili na stejnou notu, pořádá naše škola již tradičně ADAPTAČNÍ DEN PRO 6. ROČNÍKY. Letos bylo vše v režii našich pedagogů. A že to byla skvělá volba, o tom svědčily úsměvy na tvářích účastníků. Tři tematická stanoviště plná úkolů je provázela po celý den - týmové jednání si vyzkoušeli při přehazované a prolézání pavoučí sítě, vědomosti a koníčky mohli uplatnit na sportovních, přírodovědných a dopravních stanovištích. Dovednosti a soutěživého ducha pak prokázali při střelbě na cíl, hod na koš a jízdě na šlapacích autech.

Všichni žáci pak bojovali a získávali body pro svoji třídu, kdy na každém ze tří stanovišť mohla třída získat 9, 6, nebo 3 body – tady je celkový výsledek:

1. místo 6. C (celkem 23 bodů)
  2. místo 6. B (celkem 16 bodů)
  3. místo 6. A (celkem 15 bodů)

Snad tento den pomůže našim šesťákům ke snadnější adaptaci jak v jejich kolektivech, tak v naší škole.